Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
750 Postów
Latający Holender
Mysle o niej,pije herbate,czytam ksiazke...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
"A czy Ty zamierzasz wrócić Polski ?"

----- NIE-----
Zgłoś wpis
41 Postów
Karol S
(Karol.)
Bywalec
Je ne sais pas encore
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
mam prosciej ,w nl tylko pracuje,ale to w P mam swój mały biały domek z czerwonym dachem ,
Zgłoś wpis
22 Posty

()
Bywalec
Ja po ponad 3 latach emigracji wracam w sobotę do Polski na stałe. Mam bardzo dobrze płatną pracę i mieszkam razem z holendrem z którym również pracuje. Nie wspomnę, że mieszkam w bardzo dobrych warunkach w pięknym mieszkaniu. Postanowiłem wrócić ponieważ chce spróbować w Polsce. Nie łatwo mi było podjąć taką decyzję czytając różne komentarze polaków mieszkających za granicą nie koniecznie tylko na tej stronie. W listopadzie będę miał 24 lata wyjechałem jak miałem 21. Chciałem po prostu spróbować czegoś nowego niekoniecznie uciekłem z Polski. Zobaczyłem i mile się przekonałem do tego kraju bo naprawdę warunki jakie daje ten kraj przeszły wszystkie moje oczekiwania. Problem jest taki, że nie chce najlepszych lat życia spędzić tutaj, w środku nie czuje, że chce tutaj na stałe zostać. Holendrzy mnie bardzo cenią i byli zszokowani jak im oznajmiłem, że odchodzę z pracy. Jak już wcześniej napisałem nie czuję się tu dobrze przez tęsknotę za krajem, rodziną, przyjaciółmi oraz polską mową i kuchnią. Nikt mnie nie traktował inaczej i nie dyskryminował wręcz przeciwnie stawiali mnie na równo z holendrami przyjęli mnie do siebie jak swojego. Czas pokaże czy postąpiłem dobrze ale jak to mówią dla odważnych świat należy. Kto nie ma głowy na karku i charakteryzuję się typową mentalnością polską i z góry sobie założy, że mu się w Polsce nie uda to na starcie jest przegrany i do końca swoich najlepszych lat pozostaje mu wegetacja na emigracji. Pozdrawiam wszystkich rodaków i życzę powodzenia w Holandii
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
W Holandii jestem już 3 lata,tęsknię za Polską i chciała bym wrócić na stałe do ojczyzny trzymie mnie tu tylko praca i nic poza tym.Już mam dosyć życia na emigracji ,nie podoba mi się w Holandii najgorsze jest to ich ohydne jedzenie ale na dzień dzisiejszy jestem zmuszona tu zostać czy tego chcę czy nie bo w ojczyźnie niema w moich okolicach żadnej pracy.Myślę że za rok lub dwa poprawią się warunki z pracą w Polsce i będzie można spokojnie wrócić do ojczystego kraju, do rodzinnego domu, do rodziny tego sama sobie życzę i wszystkim rodakom którzy wracają do PL.A tym co zostają życzę powodzenia.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Damianowi życzę szczęścia i powodzenia w realizowaniu marzeń.
Zgłoś wpis
22 Posty

()
Bywalec
Dziękuję nika78 za te ciepłe słowa !!! będę trzymał kciuki aby toje plany jak najszybciej się zrealizowały i żebyś szybko wróciła do kraju. Każdy z nas ma jakieś plany i cele które skrupulatnie realizuje, na początku może nie będzie łatwo ale trzeba wierzyć, że się uda. Ciężko opuścić dobrobyt ale czego się nie robi z tęsknoty....jeszcze raz życzę wszystkim powodzenia
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
No tak, powodzenia Damian, rob tak, zeby Ci bylo dobrze! Badz w zgodzie ze soba.

Mieszkam tu kilkanascie lat. Wlasciwie mam dwa domy.
Bedac w Holandii tesknie za Polska, bedac w Polsce - po kilku dniach chce wracac do Holandii. Dwie ojczyzny czy bezpanstwowosc?...
Na pewno kiedys wroce, ale to na razie blizej nieokreslona przyszlosc.
Zgłoś wpis
10 Postów

()
Bywalec
od 14 lat przebywam za granica,od niedawna jestem w holandii,mysle wiec,ze poprostu co kraj to obyczaj.
nie mam zamiaru wrocic do Polski,bo za granica ulozylam sobie zycie-jestem i zawsze bede polka,co nie oznacza,ze musze zyc w kraju
Zgłoś wpis


Bliżej nas